‘Yabancı işletmelere kapımız her zaman açık'

2019-02-22 19:00:10 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Geng Shuang, Çin'de yaşayan ve bu ülkenin yasalarına uyan tüm ülkelerin vatandaşların güvenliğinin teminat altında olduğunu belirtti.

Geng Shuang, bugün düzenlenen olağan basın toplantısında, Çin hükümetinin yabancı işletmelere daha elverişli bir ticari ortam yaratacağını ve eskiden olduğu gibi yabancı işletmelerin Çin'i ziyaret ederek ticari faaliyetlerde bulunmalarını olumlu karşıladıklarını vurguladı.

Son günlerde yabancı işletme yöneticilerinin Çin'deki faaliyetleri sırasında güvenlik endişesi yaşadıklarına dair haberler çıkıyor. Çin dışişlerinden bugün bu endişenin yersiz olduğunu belirten bir açıklama geldi.

Dışişleri sözcüsü Geng Shuang, 2018 yılında Çin'de yeni kurulan yabancı işletme sayısının 60 bini aşarak, geçen yılın aynı dönemine oranla %69,8 arttığına işaret eti.

Geng, ayrıca fiilen değerlendirilen yabancı sermayenin 135 milyar ABD dolarını bularak %3 arttığını dile getirdi. Sözcü, “Çin güvenli olmasaydı, bu rakamlara ulaşılamazdı” diye konuştu.


Sözcü Geng, Çin'in dışa açılma adımlarını genişleteceğini ve eskiden olduğu gibi yabancı işletmelerin üst düzey yetkililerinin Çin'de ticari faaliyetlerde bulunmalarını olumlu karşılayacağını vurguladı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor