Xi'den Çin-ASEAN Medya İletişim Yılı'na tebrik

2019-02-21 09:51:22 CRI

Çin-ASEAN Medya İletişim Yılı dün, Beijing'de düzenlenen törenle başladı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, açılış törenine bir tebrik mektubu gönderdi.

Xi, Çin ve ASEAN ülkeleri arasında coğrafi ve kültürel bakımından sıkı bağlar bulunduğuna ve dostane iletişimin uzun bir geçmişe dayandığına işaret etti.

Xi, iki tarafın son yıllarda stratejik iletişimi sürekli güçlendirdiğini, Kuşak ve Yol'u beraber inşa ettiğini, kültürel iletişimi derinleştirdiğini ve fikir ayrılıklarını uygun şekilde çözüp, bölgedeki istikrarı koruduğunu ifade etti. Xi, Çin-ASEAN ilişkilerinin kapsamlı gelişme aşamasına girdiğini dile getirdi.

Çin-ASEAN Medya İletişim Yılı'nın iki taraf arasındaki stratejik ortaklık ilişkilerini derinleştiren önemli bir gelişme olduğuna dikkat çeken Xi, iletişim ve işbirliğini hızlandırmada köprü niteliğine sahip medyanın Çin-ASEAN ilişkilerini geliştirmek için daha büyük rol oynayabileceğine vurgu yaptı.

Xi, iki tarafın medya organlarının mevcut dostane iletişimi anlatarak, sıkı bir Çin-ASEAN kader ortaklığı inşa etmek için daha büyük katkıda bulunmasını umduğunu belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor