Çin'in Washington Büyükelçisi, Çinli ve Amerikan gençlerle Bahar Bayramı'nı kutladı

2019-02-17 15:32:07

Çin'in Washington Büyükelçisi Cui Tiankai, Washington, Maryland, Virginia ve Delaware'dan gelen beş yüzü aşkın Çinli öğrenci, onların Amerikan sınıf arkadaşları ve öğretmenleri ile Bahar Bayramı'nı kutladı.

Dün Çin'in Washington Büyükelçiliği'nde düzenlenen Bahar Bayramı etkinliğinde açıklamalarda bulunan Cui Tiankai, Çin ve ABD'nin diplomatik ilişkileri sürdürdüğü son 40 yılda iki taraf arasındaki temas ve işbirliğinin iki ülkenin kalkınması ile küresel ve bölgesel istikrara önemli katkılarda bulunduğuna işaret etti.

Çinli ve Amerikan genç öğrencilerin iletişimini güçlendirmeyi teşvik ettiklerini belirten Büyükelçi Cui, gençlerin karşılıklı anlayışı artırarak iki ülke arasındaki temasların pekiştirilmesinde temsilci görevi üstlenmelerini umduğunu söyledi.

Büyükelçi Cui, etkinlikte ayrıca Çinli ve Amerikan gençlerle beraber Çin mantısı yaptı ve büyükelçilik diplomatlarıyla beraber "Ben ve Ülkem" şarkısını söyledi. Çinli ve Amerikan öğrenciler daha sonra harika sanat gösterileri sahneledi. Sonunda, tüm misafirler hep bir ağızdan "Dostluk Sonsuza Kadar Sürer" şarkısını söyleyip partiyi sonlandırdı.

Çinli ve Amerikan öğrenciler, etkinliğin yapıldığı gün Çin'in panayır gibi zengin ve rengârenk Bahar Bayramı adetlerini deneyimlemek ve Çin kültürünü öğrenmek için bilmece çözme, kâğıt kesmeyi öğrenme, fener yapma, hat yazma ve çay seremonisi gibi aktivitelere katıldı.

Çin'in Washington Büyükelçiliğinin, Çinli ve ABD'li genç öğrencileri Çin Yeni Yılı'nı kutlamak için ilk kez bir araya getirdiği bu etkinlik sayesinde her iki taraftan genç öğrenciler aynı sahnede performans sergileyerek dostluk duygularını derinleştirdiler. Geleneksel Çin Yeni Yılı'nın sıcaklığı ile Çinli ve Amerikan gençlerin canlılığı, ikili ilişkilere dinamizm kattı.

.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor