Yang Jiechi, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü

2019-02-17 15:02:42 CRI

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 55'inci Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere Almanya'da bulunan Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi Yang Jiechi'yi kabul etti.

Angela Merkel, görüşmede kapsamlı stratejik ortaklar olan Almanya ve Çin'in üst düzey yetkilileri arasındaki temasların yoğunlaştığını ve her alanı kapsayan dostça işbirliğinde zengin neticeler sağlandığını söyledi.

İki ülkenin uluslararası meselelerde sıkı bir koordinasyonda bulunduğuna işaret eden Merkel, Kuşak ve Yol'un inşası üzerindeki uluslararası işbirliğine olumlu yaklaşan Almanya'nın, iki tarafın işletmeleri ve halklarının çıkarları için Çin ile işbirliğini derinleştirmeye hazır olduğunu belirtti.

Aynı zamanda, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Komisyonu Ofisi Başkanı olan Yang Jiechi, günümüzde dünyadaki karmaşık durum karşısında Asya ve Avrupa kıtalarının iki önemli ve büyük ülkesi olan, dünyanın başlıca ekonomileri arasındaki Çin ve Almanya'nın, stratejik bir vizyonla ikili ilişkilerin sağlıklı ve istikrarlı gelişimini koruması gerektiğini ifade etti.

Alman işletmelerinin Kuşak ve Yol'un inşasına katılmasını beklediklerine dikkat çeken Yang, Alman tarafının da Çinli işletmelerin bu ülkedeki yatırımları ve faaliyetleri için adil politikalara dayalı bir ortam sağlamayı sürdürmesini umduklarını dile getirdi.

Yang Jiechi, aynı gün Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile de ikili görüşmelerde bulundu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor