Xi'den hukuk devleti inşasında ÇKP'nin liderliğine vurgu

2019-02-15 17:38:30

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi'nin yayın organlarından Qiushi dergisinde yayımlanacak yazısında, hukuk devletinin inşasında ÇKP'nin liderlik rolünün güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Qiushi'nin yarın yayımlanacak sayısında Xi Jinping'in “Partinin hukuk devletinin inşasındaki liderlik rolünü güçlendirelim” başlıklı makalesi de yer alacak.

Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreterliği görevini yürüten Xi Jinping, kaleme aldığı makalede, Çin'in şu an “İki Yüz Yıllık Kalkınma Hedefleri”ne ulaşılması yolunda kritik bir dönemde bulunduğuna işaret ederek, Çin'e özgü sosyalizmin inşasında hukukun üstünlüğüne dayanılmasına, bunun tamamen hayata geçebilmesi için de ÇKP'nin liderliğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

ÇKP Merkez Komitesi'nin kapsamlı hukuki idare komisyonu kurma kararı aldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Xi, ÇKP'nin hukuk devleti inşasındaki liderlik mekanizmasının kurumsallaşması, böylece görece refah toplumun oluşturulması, reformların derinleştirilmesi ve parti yönetiminde standart sağlanması için uzun vadeli bir güvence oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Makalede, ÇKP 18. Genel Kongresi'nin düzenlenmesinden bu yana geçen süre içinde ÇKP Merkez Komitesi'nin parti içinde nitelikli kadrolar oluşturulması ve idarecilere yönelik eğitimlere önem verilmesi gibi bir dizi önemli kararı hayata geçirdiğine de işaret edildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor