Çinli öğretmen Türk öğrencilerin gönlünü kazandı

2019-02-05 17:06:29

14 yıldır İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü'nde Çince öğreten Song Chunju, Türkçe veya İngilizce bilmemesine rağmen Türk öğrencilerle çok iyi ilişkilere sahip.

Öğrencileri, Beijing Dil ve Kültür Üniversitesi'nden emekli öğretmen Song Chunju'nun İngilizce ve Türkçe bilmediğini, ancak mesleğine olan tutkusu nedeniyle kendileriyle çok iyi bir iletişim kurduğunu belirtiyor.

Çince öğretmenleri Song ile çok yakın bir ilişkiye sahip olduklarını dile getiren Cansu Okumuş adlı öğrenci, Song'un derslerde beden dilini kullanarak, taklit veya şakalar yaparak kendilerine bilgi aktardığını dile getirdi.

Song Chunju, Çin Medya Grubu muhabirine yaptığı açıklamada, Çin ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesiyle Türkiye'deki Çinli şirketlerin sayısının arttığını, Konfüçyüs Enstitüsü'nden mezun olan öğrencilerin bu şirketlerde yüksek maaşlarla çalışabildiğini söyledi.

Günlük çalışmalarında Çince öğretimine ve Konfüçyüs Enstitüsü'nun tanıtım etkinliklerine odaklanan Çinli öğretmen, her yıl İstanbul'da Çince Yeterlilik Sınavı'na (HSK) giren öğrencilerin sayısının 200'e ulaştığını, İran ve Yunanistan gibi komşu ülkelerdeki öğrencilerin de bu sınav için kente geldiklerini belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor