Bahar Bayramı Galası izleyiciyle buluştu

2019-02-04 21:03:30 CRI

Bugün Çinlilerin en önemli geleneksel bayramlarından Bahar Bayramı'nın arife günü. Çin Medya Grubu tarafından hazırlanan 2019 Bahar Bayramı Galası, Beijing saatiyle 20:00'den itibaren canlı olarak yayınlanıyor.

Şarkı, dans, sihirbazlık, akrobasi, opera, Kungfu, skeç ve Çin'in geleneksel sahne sanatlarından olan meddah gösterisi gibi zengin içerikli programlardan oluşan “kültür şenliği” 4 saat sürüyor.

1983 yılından itibaren her yıl yayınlanan Bayram Galası, Çinlilerin en önemli bayram eğlencelerinden biri.

Çin Medya Grubu'nun kurulmasından sonra ilk kez düzenlenecek Bahar Bayramı Galası "Yeni dönemde gayret ve mutlu bir yıl" temasıyla düzenleniyor.

Bazı programlar başkent Beijing dışında Jiangxi eyaletine bağlı Jinggangshan dağında, Jilin eyaletinin Changchun kentindeki 1. Çin Otomobil Grubunda ve Guangdong eyaletinin Shenzhen kentinde kurulan gösteri alanında izlenebiliyor.

Son bir yılda ülkede yaşanan değişim, sıradan insanın yaşamı, halkın gelecek beklentileri ve dilekleri, galada işlenen temalar arasında yer alıyor.

Çin'in ana kesiminin yanı sıra Hong Kong ve Macao özel idare bölgeleri ile Taiwan bölgesinden sanatçılar, Slovenya ve Macaristan'dan basketbol gösteri topluluğu da galada yer alıyor.

Galanın dikkat çeken özelliklerinden biri de sanat ile teknolojinin buluşması. Gala, bu sene ilk kez 4K ultra HD formatında canlı yayınlanıyor, 5G teknolojisi de Beijing dışındaki programların iletilmesinde test ediliyor. Bununla birlikte Sanal Gerçeklik (VR), Yapay Zeka (AI) gibi teknolojiler de programlara renk katıyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor