Çin Medya Grubu'ndan yepyeni bir Bayram Galası!

2019-02-03 14:43:58 CRI

Çin merkez televizyonunun (CCTV) ilgiyle beklenen yeni yıl özel programı Bahar Bayramı Galası'nda bu yıl pek çok yenilik seyirciyi bekliyor.

Çin Medya Grubu'nun kurulmasından sonra düzenlenecek ilk Bahar Bayramı Galası yarın izleyicilerle buluşacak.

"Yeni dönemde gayret ve mutlu bir yıl” temasıyla düzenlenecek gala, çeşitli sanatsal biçimlerle birbirinden güzel içerikler sunacak. Galada şarkı, dans, sihirbazlık ve akrobasi gibi birbirinden güzel programlar sunulacak ve dünyanın farklı bölgelerindeki izleyicilerin evlerine mutluluk, uyum ve şans dolu bir bayram atmosferi getirilecek.

Programlarda sahnelenecek skeçler, Çin halkının günlük hayatına ve önemli sosyal sorunlara odaklanarak, mizahi bir şekilde Çin toplumunun gelişimini yansıtacak. 2019'da kutlanacak Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 70. yıldönümü de galada işlenecek.

Galanın dikkat çeken özelliklerinden biri de sanat ile teknolojinin buluşması. Her yıl canlı yayınlanan galada bu sene ilk kez 4K ultra HD formatı kullanılacak.

Gala, Çin Medya Grubu'nun çeşitli medya platformlarında üç boyutlu şekilde yayınlanacak. Diğer yandan galada, televizyon ile sosyal medyanın entegrasyonu da öne çıkacak.

Bazı programlar başkent Beijing dışında Jiangxi eyaletine bağlı Jinggangshan dağında, Jilin eyaletinin Changchun kentindeki 1. Çin Otomobil Grubunda ve Guangdong eyaletinin Shenzhen kentinde kurulan gösteri alanında izlenebilecek.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor