Xi, 2022 Beijing Kış Olimpiyatları'nın hazırlıklarını inceledi

2019-02-02 16:25:19 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping dün, 2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları için yürütülen hazırlık çalışmalarını inceledi.

Xi Jinping, başkent Beijing'in Shijingshan semtinde yer alan Beijing Kış Olimpiyat Oyunları Sergi Merkezi ile çalışma binalarını ve Ulusal Kış Sporları Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

Beijing'in batı tarafında bulunan Shijingshan semtindeki Başkent Çelik Fabrikası Bölgesi, aslında yüz yıllık bir geçmişe sahip “demirçelik krallığı” idi. Bölge fabrikanın taşınmasından sonra ise, 2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi'nin bulunduğu bir yere dönüştü.

Xi, Beijing Kış Olimpiyat Oyunları Sergi Merkezi'ne yaptığı ziyaret sırasında, Yanqing'deki stadyumların inşasına katılan çalışanlarla görüntülü arama yoluyla görüşerek, onlara en içten selamlarını iletti.

Xi görüşmede, “ÇKP Merkez Komitesi, Kış Olimpiyat Oyunları'nın hazırlık çalışmalarına son derece büyük önem veriyor. Hazırlıkların en önemli çalışmalarından biri ise stadyumların inşası. Bu stadyumların inşasında kendimize has özellikler bulunmalı. Bilim, teknoloji, yeşil çevre ve tasarruf gibi özellikler öne çıkarılmalı. İşlere erkenden başlama ve erkenden tamamlama Çinlilerin çalışma prensibidir. İnşa görevini, düzenli, zamanında ve en iyi şekilde tamamlayacağınıza inanıyorum. Kış Olimpiyat Oyunları'nın stadyum inşasında görev alan bütün çalışanlara en içten selamlarımı yolluyorum.” ifadelerini kullandı.

2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları'nda Beijing başta olmak üzere Yanqing ve Zhangjiakou dahil, 3 bölgede 24 stadyum kullanılacak. Söz konusu stadyumların inşası halihazırda başlatılmış durumda.

Xi ayrıca, Beijing Kış Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi'nin çalışanları, sporcuları ve antrenörleri ile görüştü. Sergi Merkezi'nin ardından Beijing Kış Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi'nin çalışma binasını ziyaret eden Xi, komitedeki çalışanlar ve gönüllüler ile sohbet etti.

Kış Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapmanın çok büyük önem taşıdığını vurgulayan Xi, bu durumun Beijing'in gelişmesine yeni dönemde ayrı bir güç katacağını kaydetti.

Xi, “Olimpiyat ruhu ve dürüstlük madalyalarını taşımak için daha çok çaba göstermeliyiz.” dedi.

Kış Olimpiyat Oyunları'nın hazırlıklarının 3 yıl içinde adım adım ilerletilmesi gerektiğini vurgulayan Xi, ilgili çalışmalara katılan bütün çalışanlar ile etkinliğin düzenlenmesine destek veren bütün dostların Bahar Bayramı'nı kutladı. Çalışanların yeni yılda ilerlemeler kaydetmesini ve görevlerinde başarıya ulaşmalarını dileğini söyledi.

Son olarak, Ulusal Kış Sporları Eğitim Merkezi'ni de ziyaret eden Xi, sporculara bilimsel eğitim almalarını ve kendi emniyetlerine dikkat etmelerini tembihledi.

Hem geleneksel sportmenlikle, hem de yüz yıllık kalkınma hedefleriyle uyumlu bir spor ruhu geliştirilmesini talep eden Xi, Beijing Kış Olimpiyat Oyunları'nın düzenlenmesiyle Çin'de kış sporlarının geliştirileceğini ümit ettiğini dile getirdi.   Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor