“İngiliz dostlar, Çin'in dışa açılma sürecine yardımcı oldu”

2019-02-01 20:09:09 CRI

Çin Başbakanı Li Keqiang, İngiltere ile Çin arasındaki ilişkilerde "buzkıran" olarak adlandırılan ilk ticari faaliyetin 65. yıldönümünü kutlamak amacıyla 48 Group Club'un ev sahipliğinde düzenlenen törene bir tebrik mesajı gönderdi.

Li Keqiang mesajında, 48 Group Club'ın da içinde bulunduğu İngiliz dostların, 60 yıldan uzun bir süre boyunca Çin ile İngiltere arasındaki ekonomik ve ticari işbirliği ile kültürel iletişimi aktif bir şekilde ilerlettiğini dile getirdi.

Li, “İngiliz dostlar, Çin'in reform ve dışa açılma sürecine yardımcı oldu. İki ülke arasındaki karşılıklı yarara dayalı ortak kazancı ve işbirliğini hızlandırdı.” dedi.

Çin hükümetinin 48 Group Club'ın Çin ile İngiltere arasındaki dostluğu pekiştirmek için harcadığı çabaları takdir ettiğini dile getiren Li Keqiang, Club'dan “buzkıran ruhunu” aktarmaya devam ederek, iki halk arasındaki dostluğu derinleştirmeye daha büyük katkılar sunmasını beklediğini ifade etti.

Li son olarak, Çin'in ikili ilişkiler ile işbirliğini karşılıklı saygı ve eşitlik temelinde sürekli güçlendirmek ve çok taraflılık ile serbest ticareti birlikte savunmak için İngiltere'nin her kesiminden dostlarıyla birlikte çalışmaya devam etmeye hazır olduğunu vurguladı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor