Xi, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach'la görüştü

2019-01-31 21:16:24 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Beijing'de Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach'la bir araya geldi.

Xi görüşmede, Bach ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin, Çin'de Olimpiyat Oyunları düzenlenmesi ve sporun geliştirilmesi konularında uzun zamandan bu yana Çin'e verdiği desteği takdirle karşıladığını ifade etti.

Xi, Çin'in 2022 Beijing Kış Olimpiyatları'nın düzenlenmesine büyük önem verdiğini ve şu anda çalışmaların her alanda sağlam adımlarla hızlandırıldığını vurguladı.

Dünyaya yeşil, paylaşımlı, açık, temiz bir Kış Olimpiyatı sunmak için çaba harcayacaklarını aktaran Xi, Bach'ın bu konudaki değerli fikir ve önerilerini sunmasını beklediklerini kaydetti.

Xi, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurulmasından bu yana geçen 70 yıl içinde Çin halkının sağlığının büyük ölçüde yükseldiğini söyledi. Çin'in, hiç Olimpiyat Oyunları'na katılmayan bir ülkeden, birçok Olimpiyat Oyunları'nda öne çıkan bir ülkeye dönüştüğüne işaret eden Xi, bu durumun Çin'in devlet gücünün gelişimindeki önemli bir gösterge olduğunun altını çizdi.

Spor iletişiminin giderek Çin'in Kuşak ve Yol güzergahındaki ülkelerle temaslarının bir parçası olduğunu kaydeden Xi, Çin hükümetinin doping kullanımına karşı "sıfır tolerans" tutumu sergilediğini vurguladı. Xi, Çin'in, “buz ve kar kadar temiz ve saf bir Kış Olimpiyatı”na ev sahipliği yapacağını dile getirdi.

Thomas Bach ise, 2022 Beijing Kış Olimpiyatları'nın hazırlık çalışmalarının çok verimli olduğunu ve kendisinde derin izlenim bıraktığını söyledi.

2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları'nın hazırlanmasının ve düzenlenmesinin, kış sporlarının Çin'de ve hatta dünyada yayılmasını hızlandıracağına işaret eden Bach, Çin'in çok başarılı bir Kış Olimpiyatı düzenleyeceğine inandığını sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor