Xi: Çin'de ekolojik uygarlık inşası yeni bir aşamaya taşınmalı

2019-01-31 17:28:25 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping tarafından kaleme alınan “Ülkemizin ekolojik uygarlık inşası yeni bir aşamaya taşınmalı” başlıklı yazı yarın “Qiushi” dergisinde yayınlanacak.

Xi yazısında, ekolojik uygarlık inşasının, Çin ulusunun ebedi kalkınmasıyla ilgili temel bir politika olduğuna dikkat çekti.

Xi, ÇKP önderliğinde ve sosyalist sistemin bütün güçlerinin bir araya getirilmesiyle ülkenin ekolojik uygarlık inşasının yeni bir aşamaya taşınması gerektiğinin altını çizdi.

Ekolojik ortamın ÇKP'nin görevleri ve hedefleriyle ilgili önemli bir siyasi sorun olmasının yanı sıra, halkın yaşamıyla da yakından ilişkili önemli bir toplumsal problem olduğunu kaydeden Xi, halkın isteğine kulak verilmesinin ve halkın güzel ekolojik ortama yönelik günden güne artan taleplerinin karşılanmasının önemine vurgu yaptı.

Xi, yeni çağda ekolojik uygarlık inşasının hızlandırılması için insan ile doğanın uyumlu yaşaması, güzel bir ekolojik ortamın bütün halka yarar sağlayan bir mutluluğa dönüştürülmesi ve en sıkı hukuki önlemlerle ekolojik ortamın korunma altına alınması ilkelerinin kararlılıkla hayata geçirilmesi gerektiğini de dile getirdi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor