Çin'den e-ticareti düzenleme görüşmelerine destek

2019-01-28 19:36:47 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) üye 76 ülkenin, e-ticaret düzenlemelerine yönelik müzakere başlatmasına destek verdiklerini belirtti.

Çin dahil olmak üzere DTÖ üyesi 76 ülke, 25 Ocak'ta Davos'ta ortak bir bildiri imzalayarak, e-ticaret konularıyla ilgili görüşmeleri başlatacaklarını açıklamıştı. Geng Shuang günlük olağan basın toplantısında, Çin'in söz konusu girişime destek verdiğini vurguladı.

Geng, “Bu adım, tüm dünyaya net bir sinyal verdi: DTÖ üyelerinin büyük çoğunluğu, çok taraflılığı destekliyor, uluslararası kurallara dayalı ve temelinde DTÖ'nün bulunduğu çok taraflı ticaret sistemini korumak için çabalıyor ve çok taraflı ticaret sisteminin küresel ekonomik büyümeyi ilerletmede aktif rol oynamasını arzuluyor.” şeklinde konuştu. 

Sözcü, DTÖ'nün önemli üyelerinden ve çok taraflılığı kararlılıkla destekleyen bir ülke olan Çin'in, örgüt çerçevesinde yürütülecek e-ticaret görüşmelerini diğer ülkelerle ortaklaşa ilerletmeyi arzuladığını ifade etti.

Çin'in DTÖ'nün esas ilkelerine uymaya devam edeceğine dikkat çeken Geng, gelişmekte olan ülkelerin kalkınma çıkarlarını göz önüne alarak, bütün ülkelerin küresel ticaretten yararlanmasını sağlamak için çalışacaklarını sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor