S&P, resmen Çin piyasasına girdi

2019-01-28 19:13:35 CRI

Çin Halk Bankası, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P) Global Ratings'in Çin'in kredi derecelendirme piyasasına girdiğini duyurdu.

Mali Piyasa Kurumsal Yatırımcılar Birliği tarafından yapılan açıklamada da, kuruluşun Beijing şubesinin, S&P Global Ratings China adıyla bankalararası borsa piyasasına girmesinin birlik tarafından kabul edildiği duyuruldu.

Çin Halk Bankası'nın açıklamasında, kredi derecelendirme sektörünün dışa açılmasının finans piyasalarının istikrarlı olarak dışa açılmasının önemli bir parçası olduğuna işaret edildi.

Açıklamada, Çin'in finans piyasasının uluslararasılaşma sürecinin sürekli hızlandığı bugünlerde, uluslararası derecelendirme kuruluşlarının ülkede faaliyet göstermesinin, hem yabancı yatırımcıların RMB varlıklarını çeşitlendirme taleplerini karşılayabileceği, hem de Çin'in derecelendirme kalitesinin iyileşmesine yarar sağlayacağı vurgulandı.

Açıklamada, söz konusu gelişmenin Çin'in finans piyasasının standardize ve sağlıklı bir şekilde kalkınmasını hızlandırmak için büyük önem taşıdığı da ifade edildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor