“Dünya Yürütme Konferansı” Shanghai'da

2019-01-23 10:35:55 CRI

Dünya Yürütme Konferansı (World Enforcement Conference), dün Çin'in Shanghai kentinde gerçekleştirildi. Konferansta “Dünya Yürütme Konferansı Shanghai Deklarasyonu” onaylandı.


Deklarasyonda, Çin mahkemelerinin adli yürütme alanındaki reform ve yaratıcılık çalışmalarıyla Çin modeli oluşturduğu, uluslararası deneyimleri zenginleştirdiği ve hukukun üstünlüğü gelişmesini hızlandırdığı belirtildi.


Deklarasyonda, adli yürütme kuruluşlarının modernleşme sürecine büyük önem vererek, reform ve yaratıcılık yoluyla adli yürütmenin modernizasyon seviyesini yükseltmesi gerektiğinin altı çizildi.


Adli yürütmenin açıklığı ve şeffaflığı ile yargının güvenilirliğinin daha da arttırılması gerektiği vurgulanan deklarasyonda, zorlayıcı tedbirlerle mülkiyet haklarına yönelik korumanın güçlendirilmesinin, iş ortamının iyileştirilmesinin ve ekonomik refahın ilerletilmesinin önemine vurgu yapıldı.


Deklarasyonda, yürütme yetkisinin kötüye kullanılmasının etkili bir şekilde önlenmesi için dürüst ve iyi niyetli yürütme gibi düşüncelerde ısrar edilmesi gerektiği dile getirildi.


Deklarasyonda ayrıca, eğitim yoluyla yürütme personelinin mesleki yeterliliğinin yükseltilmesi gerektiği kaydedildi.


Konferansa, 30'dan fazla ülke ve uluslararası organizasyondan temsilciler katıldı. Katılımcılar konferansta, adli yürütme alanındaki sorunları ele aldı ve deneyim paylaşımında bulundu. Dünya Yürütme Konferansı, zorlayıcı tedbirler konusunda uluslararası alanda düzenlenen ilk konferans niteliği taşıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor