“Çin'de yazılım sektörünün gelişmesi sürecek”

2019-01-18 19:02:37 CRI

“Çin'de yazılım sektörünün gelişmesi sürecek”

Çin Sanayi ve Bilişim Bakan Yardımcısı Chen Zhaoxiong, Çin'de yazılım sektörünün gelişmesinin 2019 yılında da süreceğini açıkladı.

Başkent Beijing'de bugün düzenlenen 2019 Çin Yazılım Sektörü Yıllık Toplantısı'nda konuşan Chen Zhaoxiong, geçen yılın ocak-kasım döneminde yazılım sektörünün gelirinin önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,7 oranında artarak 5,6 trilyon yuanı bulduğunu, 2018 yılı toplam gelirinin 6 trilyon yuanın üzerinde olmasının beklendiğini söyledi.

Chen, yeni bilim ve teknoloji devrimine yön veren yazılım sektörünün dijital ekonominin ve “akıllı toplumun” inşasını hızlandıracağına işaret etti.

Chen Zhaoxiong, ülkenin dışa açılma sürecinde bilişim ve yazılım hizmeti gibi sektörlerin de yeni kalkınma modeline girdiğini belirtti.

Konuşmasında Çin ekonomisinin gidişatıyla ilgili değerlendirmeler de yapan Chen, ülkenin ekonominin yapısının düzeltileceği, kalkınma modelinin iyileştirileceği ve büyüme dinamiklerinin değiştirileceği önemli bir aşamada bulunduğunun altını çizdi.

Bakan yardımcısı Chen, önümüzdeki yıllarda yazılım sektörüne dair kilit teknolojilerin araştırılacağını ve bu alanda yeni yeteneklerin yetiştirileceğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor