Bo'ao Asya Forumu Yıllık Konferansı martta düzenlenecek

2019-01-16 19:55:30 CRI

Bo'ao Asya Forumu 2019 Yıllık Konferansı'nın 26-29 Mart günleri arasında Çin'in Hainan eyaletinin Boao kentinde düzenleneceği açıklandı.

Bo'ao Asya Forumu Genel Sekreteri Li Baodong, tek taraflı ve korumacı girişimlerden kaynaklı belirsizlikler karşısında itirazların yükseldiği bir ortamda toplantının ana temasının "ortak kader, ortak eylem ve ortak kalkınma " olarak belirlendiğini söyledi.

Li Baodong, “Küreselleşme ve serbest ticaretin ekonomik kalkınmanın nesnel eğilimi; çok taraflılık, diyalog ve işbirliğinin çoğu ülkenin ortak dileği; açıklık ve inovasyonun da dünya ekonomisinin ve küreleşmenin ilerlemeye devam etmesi için en iyi seçenekler olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Li, tüm katılımcılar için açıklık, kapsayıcılık, diyalog ve işbirliğine dayalı bir platform olan Boao Asya Forumu ile küresel yönetişime dair mutabakatın güçlendirilmesi yönünde olumlu bir mesaj verileceğine işaret etti.

Boao Asya Forumu Yıllık Konferansı kapsamında açık dünya ekonomisi, çok taraflılık, bölgesel işbirliği, küresel yönetişim ve inovasyon olmak üzere beş tema çerçevesinde 50'den fazla toplantının düzenleneceği bildirildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor