Korgas'ta yük kapasitesi ve dış ticaret hacminde artış

2019-01-13 15:54:03 CRI

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde yer alan Korgas sınır kapısında, geçen yıl yük kapasitesinde ve dış ticaret hacminde artış kaydedildi.

Korgas sınırında 2018'de gerçekleştirilen yük kapasitesi 35 milyon 742 bin 600 tonla bir önceki yıla göre yüzde 23,3; dış ticaret hacmi de 135 milyar 200 milyon yuanla yüzde 22,2 yükseldi.

Veriler, 2018 yılında Korgas sınırından ihraç edilen ürünler arasında ileri teknoloji içeren ürünler, tekstil, mekanik ve elektronik ürünler ile avantajlı tarım ürünlerinde hızla artış yaşandığını ve bu malların daha çok Orta Asya'daki beş ülke ile Rusya'ya gönderildiğini gösteriyor.

Veriler aynı zamanda, ithal edilen mallarda da artış görüldüğünü ve bu ürünler arasında ağırlıklı olarak doğal gaz, ay çekirdeği ve kürk gibi geleneksel emtianın bulunduğunu ortay koyuyor.

Korgas Gümrüğü'nden Zhu Dongmei, Kuşak ve Yol inşasının derinleşmesiyle birlikte Çin ile komşu ülkeler arasındaki işbirliğin yabancı sermayeli işletmelere yeni bir dinamizm sağladığını söyledi.

Zhu, ayrıca Korgas Gümrüğü'nün işlem kolaylaştırma ve ürün yapısını iyileştirme gibi önlemlerle bölgedeki dış ticareti verimli şekilde hızlandırdığını ifade etti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor