Dışişleri Bakanlığı'ndan Tesla'nın Shanghai fabrikasına tebrik

2019-01-10 19:22:02 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, elektrikli otomobil markası Tesla'nın Shanghai'da kurmayı planladığı fabrikanın inşasının başlatılmasını tebrik etti.

Lu Kang günlük olağan basın toplantısında yaptığı açıklamada, Çin'in karşılıklı yarar ve ortak kazanca dayalı açıklık stratejisini kararlı bir şekilde izleyerek, daha fazla yabancı şirkete Çin'le gelişme fırsatlarını paylaşma çağrısı yaptığını belirtti.

Lu, “Tesla'nın Shanghai fabrikası, Çin'in yeni enerjili araç sektöründe yabancı sermaye limitinin ortadan kaldırılmasının ardından tamamen yabancı sermayeyle hayata geçirilen ilk proje. Projenin inşasının başlatılmasını tebrik ediyoruz. Medyadan edindiğim bilgilere göre, Tesla projesinin imzalanmasından inşaatın resmen başlatılmasına kadar sadece 6 ay geçti. Bence bu durum, Çin'in dışa açılma politikalarının somut adımlarla ilerlemekte olduğunu gösteriyor ve ayrıca çok sayıda yabancı şirketin Çin'in reform ve dışa açılma konusundaki taahhütlerine ve ekonomik büyümesine güven beslediğini kanıtlıyor" şeklinde konuştu.

Tesla'nın yurtdışında kurulacak ilk fabrikasının inşası dün Shanghai'da başladı. Şirketin CEO'su Elon Musk aynı gün yaptığı açıklamada, Çin'in gelişme hızının ve yüksek iş verimliliğinin etkileyici olduğunu söyledi. Musk, Tesla'nın Shanghai'daki fabrikasını dünyanın en gelişmiş fabrikalarından biri haline getirmek ve karşılıklı yarara dayalı ortak kazancı gerçekleştirmek için çaba göstereceklerini dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor