“Çin-CEEC işbirliği verimli ilerliyor”

2019-01-09 20:41:25 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, Çin ile 16 Orta ve Doğu Avrupa Ülkesi (CEEC) arasında yerel düzeyde yürütülen işbirliğinden 2018 yılında verimli sonuçlar elde eldildiğini söyledi.

Lu Kang günlük olağan basın toplantısında yaptığı açıklamada, geçen yılın “16+1 Yerel İşbirliği Yılı” olduğunu belirterek, yerel düzeyde yürütülen çalışmalarının 16+1 işbirliğinin önemli bir bölümünü temsil ettiğini belirtti.

Çin ve CEEC arasındaki yerel iletişim ve işbirliğinin geçtiğimiz yıl aktif bir şekilde ilerletildiğini aktaran Lu, 2018'de ayrıca “Çin-CEEC 4. Yerel Yönetim Toplantısı”nın da başarıyla düzenlendiğini söyledi.

Sözcü, Çin ve CEEC yerel yönetimlerinin çeşitli alanlarda yürütülen somut işbirliğine aktif olarak katıldığının altını çizerek, taraflar arasında sosyal tesis inşaası, ekonomi, ticaret, bilim ve teknoloji, eğitim, kültür ve personel değişimi gibi alanlardaki işbirliğinde olumlu ilerlemeler kaydedildiğini vurguladı.

Çin ve CEEC arasında 160'tan fazla kardeş şehir belirlendiğine dikkat çeken Lu, Çin'in karşılıklı yarar ve ortak kazanç elde etmek için CEEC ile beraber çaba harcamaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor