Çin ve Pakistan'dan terörle mücadele tatbikatı

2019-01-06 15:27:43 CRI

Çin ve Pakistan kara kuvvetleri, Pakistan'ın Pabbi bölgesinde bulunan Ulusal Terörle Mücadele Eğitim Merkezi'nde (NCTC) dün sabah ortak tatbikat gerçekleştirdi.

Önemli hedefleri savunma ve koruma modellerini geliştirmeyi amaçlayan tatbikat, Çin ve Pakistan ordularına bağlı özel kuvvetlerin deneyim kazanarak terörle mücadele ve savaş kabiliyetini yükseltmeyi hedefledi.

Söz konusu tatbikat, Çin ve Pakistan arasında gerçekleştirilen “Yongshi (Savaşçı)-6” adlı ortak askeri eğitim faaliyetlerinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Tatbikatın sona ermesiyle, 20 günden fazla bir süredir devam eden ortak askeri eğitim de başarıyla tamamlanmış oldu.

 Eğitime katılan Çin birliklerine başkanlık eden Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi Askeri Bölge Komutanlığı Özel Kuvvetler Tugayı Komutan Yardımcısı Albay Yang Lei, basına tatbikatla ilgili demeç verdi.

Albay Yang, ortak askeri eğitim programının Çin ve Pakistan arasındaki askeri güveni yansıttığını ve iki ülkenin ordularının dostluğunu artırdığını kaydetti. Yang Lei, programın, iki ülkenin müşterek terörle mücadele kabiliyetinin artırılması bakımından büyük önem taşıdığını da sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor