Tarım ve köy işleri Çin'in temel ödevi

2019-01-02 20:52:04

Yıllık köy işleri toplantısı kısa süre önce Beijing'de gerçekleştirildi. Toplantıda tarım ve köy işlerinin öncelikli görevlerden biri olduğu belirtildi.


2019 yılında Çin orta halli refah toplumu hedefine ulaşmak için kritik bir döneme girdi. Köy işleri toplantısında tarımın ve köylerin geliştirilmesi ve kırsal bölgelerde kalkınma stratejisinin uygulanmasının, orta halli refah toplumu inşası için tamamlanması gereken bir görev olduğu, yoksullukla mücadelede zafer kazanmanınsa orta halli refah toplumu oluşturulması için olmazsa olmaz bir ödev olarak görüldüğü kaydedildi.


Çin Tarım ve Köy İşleri Bakanı Han Changbing, 2019 yılında ciddi yoksul bölgeler ve yoksul kitleler için yeni tip ekonomik yapının kurulması, tarımsal ürünlerin üretimi ve satışı arasında bağlantının güçlendirilmesi ve bilim insanlarının bu sürece yardımının sağlanması gerektiğini ifade etti.


Önümüzdeki dönemde Çin'de yoksul nüfus, yemek ve giyinme dertleriyle boğuşmayacak, zorunlu eğitimden yararlanacak, temel sağlık ve konut imkanlarından faydalanacak.


Çin Tarım Üniversitesi'nden Prof. Chen Qianheng, bu tablonun hayata geçirilmesinde sağlık hizmetinin en önemli rolü oynadığını vurgulayarak, ciddi hastalıkların masraflarının daha büyük ölçüde karşılanması ve yoksul nüfusa ek sağlık sigortası bağlanması önerilerinde bulundu.


Köy işleri toplantısında tarım ve köy işlerinde köylülerin esas rolü oynamasına vurgu yapıldı. Çin Sosyal Bilimler Akademisi Köy Kalkınma Araştırma Enstitüsü Müdürü Dang Guoying, bunun köylülerin kazanma, mutluluk ve güven duygularını artıracağını ifade etti.


2019-2020 yıllarında, yoksullukla mücadelenin en zor savaşı verilecek, kırsal bölgelerde uygulanan kalkınma stratejisi tarihi bir dönüm noktasına erişecek.


Çin Köy Sorunları Araştırma Enstitüsü'nden Zhu Qizhen, merkezi hükümetin düzenlediği köy işleri toplantısının, 2019 yılında köylerde motivasyonun canlandırılması, yeni tip girişimciliğin tesis edilmesi ve arazi sisteminde reform yapılmasında itici bir unsur olacağını kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor