Uluslararası insani yardımlarda büyük ilerleme

2019-01-02 19:50:04 CRI

Çin Kızılhaç Vakfı'ndan bugün yapılan açıklamaya göre, vakfın 2018 yılında elde ettiği gelir 600 milyon yuanı aştı. Çin, uluslararası insani kurtarma ve yardım alanında ilerlemeler kaydetti.

Çin Kızılhaç Vakfı'nın 2018 yılı mali raporuna göre, vakfın yıllık geliri 660 milyon yuanı aşarak 2017 yılına oranla yüzde 16 arttı. Sosyal bağış geliri 400 milyon yuanı, kamu yararına harcamalar ise 597 milyon yuanı geçti.

Çin Kızılhaç Vakfı'nın Konsey Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Sun Shuopeng, vakfın uluslararası insani kurtarma ve yardım alanında kaydettiği ilerlemeler hakkında bilgi verdi.

Buna göre, Çin'in yurt dışına gönderdiği ikinci sağlık ekibi, Pakistan'ın Gwadar Limanı'na girdi, böylece Çin-Pakistan acil kurtarma koridorunun ikinci ünitesi hizmete açıldı.

Çin ayrıca Afganistan ve Moğolistan'da çocuklar arasında kalp hastalığıyla ilgili tarama yapılması için sağlık ekipleri gönderdi. İki ülkeden kalp hastalıklarına yakalanan 126 çocuk, beş grup halinde Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi ve Beijing gibi yerlerde ameliyat gördü. Kurtarılan kalp hastalıklı çocuk sayısı iki yüzü buldu.

Çin Kızılhaç Vakfı, ayrıca Suriye ve Irak gibi yerlere büyük çaplı mobil sağlık üniteleri sağladı, Lübnan mülteci kamplarındaki sağlık hizmeti projesi başlatıldı. Çin'in başlattığı mahalli sağlık kalkınma projesi Etiyopya ve Uganda dahil olmak üzere 6 ülkede uygulanmaktadır. Suriye, Myanmar, Endonezya dahil birçok ülkede de sağlık yardım projeleri yürütüldü.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor