“2. Sesli Okuma Metinleri” yayınlandı

2018-12-23 16:13:26 CRI

Çin Medya Grubu, Eğitim Bakanlığı ve Ulusal Dil Komisyonu tarafından ortaklaşa hazırlanan “İlk ve Ortaokullar İçin Sesli Okuma Metinleri”nin ikincisi, Beijing'de düzenlenen görkemli lansmanla tanıtıldı.

Lansmanda, Çin Medya Grubu Başkanı Shen Haixiong ile Eğitim Bakan Yardımcısı ve Ulusal Dil Komisyonu Başkanı Du Zhanyuan hazır bulundu.

Çin Medya Grubu spikerleri tarafından seslendirilen 100 okuma metinin yer aldığı ilk kayıt, Mayıs ayında yayınlanmıştı. Sesli metinlerin, 6 ayda ülke genelindeki ilk ve ortaokullarda 150 milyon öğrenci ile 9 milyondan fazla öğretmen tarafından kullanıldığı açıklanmıştı.

Kayıtlar, yayınlandığı gün CNR, CCTV, CRIOnline ve Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi ve diğer medya platformlarında sadece 12 saat içinde 1 milyondan fazla tık almıştı.

İlk ve Ortaokullar İçin Sesli Okuma Metinleri'nin içeriği, Eğitim Bakanlığı onaylı ilk ve orta okul Çince ders kitaplarında yer alan okuma metinlerini kapsıyor. İlk 100 okuma metninin yanı sıra, bugün yayınlanan ikinci kayıtlarda da yine 100 metin yer alıyor.

İlk ve Ortaokullar İçin Sesli Okuma Metinleri, ilk ve orta okullardaki standart Çince (Mandarin) eğitimine destek vermek ve seçkin geleneksel Çin kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla hazırlandı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor