Çinli işletmelerin rekabet gücü ele alındı

2018-12-19 19:24:30 CRI

“Çinli İşletmelerin Rekabet Gücü” isimli forum, Shanghai kentinde düzenlendi.


Siyaset, akademi ve ticaret çevrelerinden 400 katılımcı, forumda Çinli işletmelerin küresel rekabette nasıl öne çıkabileceği ve rekabet gücünü artırırken nasıl marka değeri elde edebileceği gibi konuları ele aldı.


Çinli İşletmeler Birliği Başkan Yardımcısı Huang Haisong forumda yaptığı konuşmada, Çin ekonomisinde yaşanan değişikliklerin ülkedeki işletmelere etkilerine vurgu yaptı. Haisong konuşmasında şu ifadelere yer verdi:


“Büyüme tarzının dönüştüğü, ekonomik yapının iyileştiği ve büyümenin itici gücünün değiştiği kritik bir dönemde bulunuyoruz. Ekonomik büyüme hızının frenlenmesi, tüketim yapısının bir üst seviyeye geçmesi, talep yapısının hızla düzelmesi ve tedarik kalitesine yönelik taleplerin daha da yüksek olması, işletmelere mutlaka baskı getirecek. Böyle bir zeminde, Çinli işletmeler de rekabet gücünü yükseltmek amacıyla mevcut ticaret ortamına uygun ve Çin'e özgü bir takım yeni taktikler keşfetmeli.”


Forumda söz alan katılımcılar ise, Çinli işletmelerin çok şiddetli bir küresel rekabetin içinde olmasına rağmen, bazı lokomotif markaların yine sağlam temel, işletmeci ruhu ve verimli çözümlerle ciddi başarılar kaydettiğine ve bu durumun diğer işletmeler için tecrübe niteliği taşıdığına işaret edildi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor