Xi, reform ve dışa açılmanın başarılarını özetledi

2018-12-18 11:48:52

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, başkent Beijing'de düzenlenen toplantıda reform ve dışa açılma politikasının uygulandığı 40 yılda kaydedilen başarıları özetledi.

Xi Jinping, yaptığı konuşmada, Çin'in bilimsel sosyalizmin canlılığını inkar edilemez olgularla ortaya koyduğunu, zenginleşme ve güçlenme yolculuğunda kararlı adımlar attığını belirtti.

Çin'in sosyalist demokrasisini geliştirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Xi, ülkenin kültürel yumuşak gücünü ve Çin kültürünün uluslararası etkisini de belirgin şekilde yükselttiğini dile getirdi.

Konuşmasında, Çin'in açlık, kıtlık ve yoksulluk gibi halkının binlerce yıldır uğraştığı sıkıntılara veda ettiğine vurgu yapan Xi Jinping, ekolojik ve çevresel yönetişimin de güçlendirildiğini söyledi.

Ordunun, halkın refahını korumadaki, anavatanı ve dünya barışını savunmadaki yenilmez güç olduğuna da işaret eden Xi Jinping, “Anavatanın barışçı birleşmesi yönündeki büyük davaya daima bağlı kaldık. Anavatanda ve yurt dışındaki Çinlilerin ulusal kimlikleri ve kültürel kimlikleri belirgin şekilde güç kazandı” diye konuştu.

Dünya barışının destekçisi, küresel kalkınmanın katkı sağlayıcısı ve uluslararası düzenin savunucusu olarak tanınan Çin'in dünya sahnesinin merkezine doğru yaklaştığını belirten Cumhurbaşkanı Xi, Çin Komünist Partisi'nin daima liderliğini güçlendirme ve geliştirmeye bağlı kaldığını, yolsuzlukla mücadele çalışmalarında büyük bir zafer kazandığını ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor