Çin'i Anlama Konferansı başladı

2018-12-16 19:41:09

3. Çin'i Anlama Konferansı bugün Beijing'de başladı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping konferansa bir kutlama mektubu gönderildi.

Barış ve kalkınmanın çağın teması olduğuna vurgu yapan kutlama mektubunda, Çin'in dünya ülkeleriyle birlikte çaba harcayıp, karşılıklı saygı, adalet, eşitlik, işbirliği ve ortak kazanç temelinde yeni tip uluslararası ilişkiler sistemini kurmaya hazır olduğu belirtildi.

Çin'in insanlığın ortak kader topluluğunun inşasını hızlandırmada ve dünya barışı ve kalkınmasına yeni katkılar sağlamada kararlı olduğu ifade edilen kutlama mektubunda reform ve dışa açılmanın 40 yılına dikkat çekildi. Reform ve dışa açılma sayesinde Çin ile dünya arasında entegrasyonun derinleştiği, bundan sonra Çin'in reform ve dışa açılma yolunu izlemeye devam edeceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'i Anlama Konferansı'na katılan yerli ve yabancı konukların fikir birliği sağlayıp, Çin'i daha iyi anlamaları ve dünyanın Çin'i daha iyi tanımasına yardım etmelerini umduğunu kaydetti.

Çin'in ev sahipliğinde düzenlenen Çin'i Anlama Konferansı'nın bu yılki teması “Çin'in yeni büyüme motivasyonu, küresel işbirliğinde yeni fırsatlar” olarak belirlendi. Toplantıya dünyaca ünlü 40 siyasetçi ve işadamları dahil toplam 600 kişi katıldı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor