Çin ve Katar vizeleri kaldırdı!

2018-12-12 17:34:32

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Genel İşler Ofisi Başkanı Yang Jiechi Beijing'de Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdulrahman El Tani'yle bir araya geldi.

Yang Jiechi Katar'ı Kuşak ve Yol'un ortak inşasında ve karşılıklı çıkara dayalı işbirliğinde önemli bir ortak olarak gördüklerini belirterek, Katar'la karşılıklı siyasi güveni derinleştireceklerini ifade etti.

Yang Jiechi ayrıca, uluslararası ve bölgesel meselelerde teması ve eşgüdümü artırarak, terörle mücadele konusunda işbirliğini geliştireceklerini, stratejik ortaklığı ileri boyutlara taşıyacaklarını belirtti.

Muhammed bin Abdulrahman El Tani, Katar-Çin stratejik ortaklığına büyük önem verdiklerini dile getirerek, Çin'le Kuşak ve Yol çerçevesinde çeşitli alanlarda işbirliğini güçlendirmek ve ortak refaha kavuşmak istediklerine dikkat çekti.

Öte yandan iki ülke arasında turizm alanındaki işbirliğinde de ciddi bir ilerleme kaydedildi; Çin ile Katar arasında karşılıklı vize muafiyeti anlaşması 21 Aralık'ta yürürlüğe girecek.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor