Wang Yang'dan Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi inşasına vurgu

2018-12-11 10:13:24 CRI

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Başkanı Wang Yang, Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi'nin daha müreffeh ve güzel hale getirilmesi için daha büyük çaba harcanması çağrısında bulundu.

Wang Yang'ın başkanlığındaki merkezi hükümet heyeti, Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi'nin kuruluşunun 60. yıldönümü dolayısıyla bölgede incelemelerde bulunuyor.

Wang, özerk bölge yönetimi yetkilileri tarafından sunulan çalışma raporlarının ardından yaptığı konuşmada, Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi'nde geçen 60 yıl içinde elde edilen başarılı deneyimlerin azınlık milliyetleriyle ilgili çalışmalara ilham verdiğini belirtti.

Wang, Guangxi'de kazanılan başarıların, farklı milliyetlere mensup halkların yalnızca ÇKP'nin liderliğinde dayanışma içinde ve bir arada kalkınabileceğini kanıtladığının altını çizdi.

Guangxi'nin yeni çağda tarihi kalkınma fırsatları yakaladığına ve yeni bir kalkınma noktasında bulunduğuna dikkat çeken Wang, yüksek nitelikli kalkınma yolunda ısrar edilerek, reform ve dışa açılma uygulamalarının kapsamlı bir şekilde derinleştirilmesi ve yoksulluğun üstesinden gelinerek, milli dayanışmanın ve bölgesel istikrarın sağlamlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor