Çin: 90 gün içinde anlaşmaya varılacağına güvenimiz tam

2018-12-06 21:22:00

Çin Ticaret Bakanlığı, Çin ve ABD ticaret heyetleri arasında pürüzsüz bir iletişim ve iyi işbirliği bulunduğunu, 90 gün içinde bir anlaşmaya varılması konusunda güvenlerinin tam olduğunu açıkladı.

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, bugün düzenlenen basın toplantısında, Çin ve ABD devlet başkanları arasında Arjantin'de düzenlenen G20 Zirvesi esnasında yapılan görüşmede ticaret sorunlarına dair önemli uzlaşılara varıldığını hatırlattı. Bir sonraki aşamada, iki tarafın ticaret heyetlerinin tarım ürünleri, enerji ve otomotiv alanındaki uzlaşıları hayata geçirmesinin beklendiğini belirten sözcü, “Önümüzdeki 90 gün içinde belirlenmiş takvim ve yol haritası doğrultusunda, her iki tarafın ortak menfaat ve ihtiyaçlarına uygun şekilde fikri mülkiyet haklarının korunması, teknoloji işbirliği, piyasaya girişler ve ticaret dengesi hususlarında müzakereler yürüteceğiz” dedi.

Çinli sözcü, tarafların 90 gün içinde karşılıklı saygı, eşitlik ve karşılıklı fayda ilkelerini izleyerek ve birbirlerinin başlıca endişelerini dikkate alarak önemli meseleleri masaya yatıracaklarını ve bir mutabakata varmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

  


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor