Amerikan kamuoyu ek tarifeleri durdurma kararından memnun

2018-12-03 09:58:16

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve ABD Başkanı Donald Trump dün Buenos Aires'te bir araya geldi. Görüşmede, 90 gün süreyle yeni ek gümrük tarifeleri almama kararı, ABD'de ticaret çevresi ve köylüler arasında büyük yankı uyandırdı.

ABD Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Myron Brilliant, kararın ABD'li işçiler, şirketler ve ABD ekonomisi için doğru bir seçenek olduğuna dikkat çekerek, iki yönetimle işbirliği yapmayı arzuladıklarını belirtti.

150 sektör derneği tarafından başlatılan lobi örgütü “Tariffs Hurt the Heartland” (Tarifeler Can Evinden Vuruyor) tarafından yapılan açıklamada, iki devlet başkanının kararının insanları teşvik eden ilk adım olduğu belirtildi. Örgütün uygulanan ek gümrük vergilerinin kaldırılması için çaba harcayacağı açıklandı.

"Tariffs Hurt the Heartland" ismiyle başlatılan kampanya, ek tarifelerin Cumhuriyetçi seçmen bölgelerine zarar verdiğini anlatmaya çalışıyor.

Köylüler ve tarımsal işletmeleri temsil eden Farmers for Free Trade (Serbest Ticaret İçin Çiftçiler) adlı örgütün icra direktörü Angela Hofmann, yaptığı konuşmada, ticaret anlaşmazlığının yumuşatılmasına yararlı her türlü mesajı olumlu karşıladıklarını, sorunun tamamen çözülmesinden yana olan köylülerin bir an önce uluslararası piyasaya dönmek istediklerini belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor