Xi Jinping'den yeşil ekolojik bariyeri sağlamlaştırma çağrısı

2018-11-30 15:59:47

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, ülkenin kuzey, kuzeybatı ve kuzeydoğu kesimlerinde uygulanan “Üç Kuzey Projesi” ile ilgili önemli bir talimat verdi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve ÇKP Merkez Komitesi Askeri Komisyonu Başkanı Xi Jinping'in talimatı “Üç Kuzey Projesi” inşasının 40. yıldönümü vesilesiyle bugün başkent Beijing'de düzenlenen toplantıda aktarıldı.

Xi Jinping talimatında “Üç Kuzey Projesi” inşasının reform ve dışa açılma ile eş zamanlı uygulanan, Çin'in önemli bir ekoloji projesi olduğuna işaret etti. Xi, ekoloji inşasında örnek teşkil eden projenin yürütüldüğü 40 yılda harcanan çabaların ekolojik, ekonomik ve toplumsal fayda getirmenin yanı sıra, küresel ekolojik yönetişim için de model haline geldiğini kaydetti.

Hâlihazırda “üç kuzey” bölgesinde ekolojinin zayıf olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Xi, adı geçen projeyi ilerletmeye devam etmenin hem bölgesel sürdürülebilir kalkınmaya hem de Çin milletinin uzun vadeli kalkınmasına yararlı olacağını belirtti.

İlgili mekanizma ve sistemlere yenilik getirerek politika ve tedbirleri iyileştireceklerine dikkat çeken Xi, proje inşasını hızlandırarak orman ve yayla kaynaklarının miktarını yükseltmek için gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Xi, anavatanın kuzey kısmında yer alan yeşil ekoloji bariyerinin sağlamlaştırılmasının önemine vurgu yaptı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor