BMGK'den Pakistan'daki terör saldırılarına kınama

2018-11-26 11:18:19

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Dönem Başkanı ve Çin'in BM'deki Daimi Temsilcisi Ma Zhaoxu 24 Kasım'da yaptığı açıklamada, Pakistan'da meydana gelen iki terör saldırısını en sert dille kınadı.

BMGK'den yapılan yazılı açıklamada, “BMGK üyeleri Çin'in Karaçi Başkonsolosluğuna düzenlenen ve iki polis ile iki sivilin öldürülmesine yol açan çirkin ve alçak saldırıyı en sert dille kınamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca Pakistan'ın Khyber Pakhunkhwa eyeletinde yer alan bir markette meydana gelen, 35 kişinin hayatını kaybetmesi ve onlarca kişinin yaralanması ile sonuçlanan saldırının da şiddetle kınandığı belirtildi.

BMGK üyeleri, açıklamalarında kurbanların ailelerine ve Pakistan hükümetine en derin taziyelerini sunarak, yaralananlara da acil şifalar dilediklerini ifade edip diplomatik tesislerin dokunulmazlığı ilkesini vurguladılar.

Terörizmin her türlüsünün uluslararası barış ve güvenliğe en ciddi tehdidi oluşturduğuna dikkat çekilen açıklamada, terör girişimlerinde bulunanların, organizatörlerinin ve terörist gruplara mali kaynak sağlayanların adalete teslim edileceğinin altı çizildi.

  


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor