20. İleri Teknoloji Fuarı'na dünyadan övgüler

2018-11-16 20:40:22

14 Kasım'da Shenzhen kentinde başlayan 20. Çin İleri Teknoloji Fuarı (CHTF) ile eş zamanlı olarak düzenlenen medya etkinliğinde dünyanın farklı bölgelerinden gelen basın mensupları fuarı övgüyle değerlendirdi.  

Etkinlik “Çin'de Reform ve Dışa Açılmanın 40. Yılı ve Çin İleri Teknoloji Fuarı'nın 20. Yılı: Dünya Shenzhen'ın Yeniden Yola Çıkışına Tanıklık Ediyor” teması altında düzenleniyor.

Aralarında Endonezya'nın Antara haber ajansı, Japonya'nın Chunichi internet haber ajansı, Güney Kore'nin (Kore Cumhuriyeti) JoongAng İlbo haber ajansı, Associated Press Pakistan, Tayland'ın TNN24 kanalı, Türkiye'nin A Haber kanalı ve VietnamPlus'ın bulunduğu basın ve yayın organlarından muhabirler fuarı ziyaret ederek yeni ve ileri teknolojiler ile Shenzhen'ın inovasyon dinamizmini bizzat tecrübe ettiler.

Çok sayıda yeni ve ileri teknoloji ürünlerinin sergilendiği fuarın salonlarında kullanılan “siyah teknolojiler” ziyaretçilerin gözlerini kamaştırıyor. VietnamPlus'tan muhabir Bui Anh Tuan, fuarla ilgili değerlendirmesinde “Ben burada Çin'in yeni ve ileri teknolojilerinin en yüksek seviyesini gördüm. Bazı ürünler günlük yaşamda kullanılabiliyor. Bu çok önemli.” diye konuştu.

Tayland'ın televizyon kanalı TNN24'ten muhabirler Nuntida Puangthong ve Najak Wongyim ise yemek pişirebilen akıllı robotun insanlara günlük hayatlarında kolaylık sağlamasından dolayı çok başarılı bir ürün olduğu görüşündeler.

20. İleri Teknoloji Fuarı'na dünyadan övgüler

TNN24 televizyonundan muhabirler Nuntida Puangthong (sağda) ve Najak Wongyim (solda) sergi salonunda. (Fotoğraf: Cheng Qian)

CHTF, yeni ve ileri teknoloji alanının dışa açılan önemli bir penceresi olarak görülüyor. Endonezya'nın Antara haber ajansının Beijing temsilciliğinin baş muhabiri Muhhammad İrfan İlmie, fuarın ülkesi ve ASEAN'a gelişme fırsatları sağlamasını umduğunu belirtti.

Associated Press Pakistan'ın Beijing temsilciliği muhabiri Muhammad Asghar ise Çin ve Pakistan'ın, yeni ve ileri teknoloji alanında geniş işbirliği ufkuna sahip olduklarına dair inancını ifade etti.

20. İleri Teknoloji Fuarı'na dünyadan övgüler

Endonezya'nın Antara haber ajansının Beijing temsilciliğinden başmuhabir Muhhammad İrfan İlmie sergi salonunda. (Fotoğraf: Zhao Bo)

20. İleri Teknoloji Fuarı'na dünyadan övgüler

Associated Press Pakistan'ın Beijing temsilciliğinden muhabir Muhammad Asghar sergi salonunda (Fotoğraf: Wang Gaofei)

CHTF'de teknoloji alanında iş kuranlara yeteneklerini sergileme platformu sağlamak amacıyla yeni açılan teknoloji şirketleri ve girişimcilere özel sergi alanı ayrıldı. Japonya'nın Chunichi internet haber ajansı'nın Çin temsilciliği sorumlusu Atsushi Ando, bunun, CHTF ve Shenzhen kentinde, hatta Çin'in genelinde inovasyona ve girişimciliğe verilen büyük önemi yansıttığını dile getirdi.

20. İleri Teknoloji Fuarı'na dünyadan övgüler

Japonya'nın Chunichi internet haber ajansı Çin temsilciliği sorumlusu Atsushi Ando sergi salonunda (Fotoğraf: Zhao Bo)

CHTF, Shenzhen'e yeni dinamizm kattı. Shenzhen gelecekte inovasyonun gelişmesine destek sağlayarak inovasyon ile girişimcilik merkezi olmak için çabalarını sürdürecek.

CRI Online muhabiri: Li Yue

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor