CIIE'nin getirdiği fırsatlara dünyadan övgüler

2018-11-08 12:05:48

Çin'in Shanghai kentinde düzenlenen ilk Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE) yabancı iş adamları ve uzmanlar tarafından övgüyle karşılandı.

Fuar, Çin'in dışa açılmayı genişleterek küresel serbest ticareti teşvik etme amacı doğrultusundaki bir tedbir olarak nitelendirildi.

Rusya İhracat Merkezi Başkanı Andrey Slepnev, basına verdiği demeçte, CIIE'nin büyük çaplı olduğuna dikkat çekerek, Çin-Rusya ticaret işbirliğine geniş bir platform sağladığını söyledi. Slepnev, CIIE'nin açılışının ikinci gününde birçok Rus işletmesinin Çin ile işbirliği anlaşmaları imzaladığını kaydetti.

Alman Bosch Grubu Çin Ofisi İcra Direktörü Yardımcısı Frank Scheidemantel, CRI'ye verdiği özel röportajda, şirketinin dışa açılma sürecinde Çin piyasasının büyümesine tanıklık ettiğini belirtti. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in CIIE'nin açılış töreninde yaptığı açıklamanın dışa açılmayı genişletme mesajı verdiğini, aynı zamanda Bosch'un Çin piyasasındaki konumunu güçlendirme kararını da sağlamlaştırdığını ifade etti.

Fransız LPG Grubu Çin Bölgesi CEO'su Ma Ruilong, Çin piyasasının bir adım daha dışa açılacağının kanıtı olan CIIE'nin yabancı işletmelerin yeni teknoloji ve ürünlerini sergileyebileceği iyi bir platform görevi gördüğünü belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor