Cumhurbaşkanı Yardımcısı Wang Qishan Singapur'da

2018-11-07 10:22:43

Çin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Wang Qishan dün Singapur'da başlayan 2018 Yeni Ekonomi Forumu'na katılarak açılışta konuşma yaptı. 

Wang Qishan yaptığı konuşmada, Çin'in dışa açılma politikasında ısrar etmenin yanı sıra istişare, ortak inşa ve paylaşım ilkelerini temel alarak Kuşak ve Yol inşasını ilerleteceğini söyledi.

Wang, ticarette çok taraflılığı destekleyen ülkesinin, tek taraflılığa ve korumacılığa karşı çıktığını yineledi. Çin'in ekonomik küreselleşmenin açık, kapsayıcı ve dengeli olarak çifte kazanç yönünde ilerlemesi için gayret göstereceğini ifade eden Wang, aynı zamanda insanoğlu için kader ortaklığı kurmaya çalıştıklarını söyledi.

ABD ile ticari sürtüşmeye de değinen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Wang Qishan, küresel kalkınmayı ve istikrarı doğrudan etkileyen Çin-ABD ilişkilerinin iyileşmesinin her iki tarafa da yarar getireceğini, ancak tam tersi bir durumda iki tarafın da bu durumdan zararlı çıkacağını belirtti.

Ticaret işbirliğinin Çin'in ABD ile ilişkilerinde balast taşı vazifesi gördüğünü kaydeden Wang Qishan, karşılıklı çıkar ve çifte kazanç temelinde ABD ile her iki tarafı ilgilendiren hususları istişare ederek iki ülkenin de kabul edebileceği bir planda uzlaşmak için çabalamaya hazır olduklarını vurguladı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor