Başbakan Li, ekonomi kuruluşlarıyla küresel ekonomiyi ele aldı

2018-11-07 10:22:27 CRI

Başbakan Li, ekonomi kuruluşlarıyla küresel ekonomiyi ele aldı

Çin Başbakanı Li Keqiang, dünyanın önde gelen ekonomi kuruluşları ile dün Beijing'de üçüncü kez yuvarlak masa toplantısı yaptıktan sonra basın mensuplarının karşısına geçti.

Li, basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Çin ile Dünya Ekonomilerinin Açık İşbirliği Ortamında Çifte Kazanç Arayışı” temasıyla gerçekleştirilen yuvarlak masa toplantısında tarafların samimi ve verimli diyalog kurduklarını bildirdi. Başbakan Li, toplantıda Çin ekonomisinin durumu ile reform ve dışa açılmanın da gündeme alındığını söyledi.

Ekonomi kuruluşlarının temsilcileri tarafından yapılan açıklamada, Çin'in reform ve dışa açılma politikasını hayata geçirdiği son 40 yılda büyük kazançlar elde ettiğine ve dünya ekonomisine de önemli katkı yaptığına işaret edildi. Temsilciler, Çin'in geleceğine iyimser yaklaştıklarını ve şu anda güçlü bir büyüme hızına sahip olan Çin'in daha yüksek kaliteli büyümeyi sürdüreceğini söylediler.

Yuvarlak masa toplantısında Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, IMF Başkanı Christine Lagarde, Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Roberto Azevedo, Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Deborah Greenfield, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı Genel Sekreteri Angel Gurria ve Finansal İstikrar Kurulu Başkanı Mark Carney hazır bulundu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor