Hongqiao Uluslararası Forumları başladı

2018-11-05 19:14:12 CRI

Hongqiao Uluslararası Finans Medyası ve Düşünce Kuruluşları Forumu bugün Shanghai'de düzenlendi. ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve ÇKP Tanıtım Bölümü Başkanı Huang Kuming forumun açılış töreninde bir konuşma yaptı.


Huang Kuming konuşmasında, bu yılın Çin'de reform ve dışa açılma politikası başlatılmasının 40. yıldönümü olduğunu ve Uluslararası İthalat Fuarı'nın (CIIE) Çin'in söz konusu politikayı kararlılıkla izleyeceğinin bir göstergesi anlamına geldiğini dile getirdi.


CIIE'nin ayrıca yeni tur dışa açılmayı ilerletmek için alınan önemli bir önlem olduğunu söyleyen Huang, Çin'in 40 sene boyunca barış, kalkınma, işbirliği ve ortak kazanç yönündeki çağdaş akıma uyduğunu vurguladı.


Huang, Çin'in yine son 40 senede dışa açılma politikasında ısrar edip, dünya ülkeleriyle açık tavırla ve ortak kazanç düşüncesiyle sıkı işbirliği yaptığını, birlikte kalkınma düşüncesini hayata geçirdiğini, dünya halklarına faydalar getirdiğini ve dünya ekonomisinin büyümesine katkılarda bulunduğunu ifade etti.


Huang, açık dünya ekonomisi inşa etme ve barışçıl yolla kalkınma ile ortak refaha dayalı güzel bir dünya yaratmanın bütün ülkelerin ortak çabasına ihtiyaç duyduğuna işaret etti.


Bütün medya ve düşünce kuruluşlarının sorumluluk üstlenerek ve ekonomik küreselleşme bayrağını tutarak, karşılıklı yarara dayalı ortak kazanç düşüncesini yaygınlaştırmasını arzuladığının altını çizen Huang, söz konusu kuruluşların fikir ayrılıklarını objektif şekilde ele almasını, somut işbirliğini ilerletmede köprü rolü oynamasını ve kültürler arasındaki iletişimi hızlandırmasını umduğunu kaydetti.


CIIE'nin en önemli etkinliklerinden biri niteliğindeki Hongqiao Uluslararası Finans Medyası ve Düşünce Kuruluşları Forumu'na 79 ülkenin belli başlı medya organlarından yetkililer, düşünce kuruluşlarından uzmanlar ve ilgili birimlerden temsilciler dahil 600'den fazla kişi katıldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor