Dışa açılmada Shanghai gibi yerlerin rolü artıyor

2018-11-05 11:00:34 CRI

Dışa açılmada Shanghai gibi yerlerin rolü artıyor

Bugün Shanghai'da başlayan Birinci Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın açılışında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Xi Jinping, dışa açılmada Shanghai gibi bölgelere daha önemli rol verileceğini söyledi.


Konuşmasında, bu doğrultuda alınacak önlemleri sıralayan Xi, Shanghai Serbest Ticaret Pilot Bölgesi'ne bağlı yeni bir merkezin açılacağını, böylece Shanghai ve diğer bölgelerin yatırım ve ticaretin serbestleştirilmesine dair daha çok tecrübe kazanmasının teşvik edileceğini dile getirdi.

Xi Jinping'in verdiği bilgilere göre, Shanghai Borsası'nda bilim ve teknoloji işletmeleri kurulu oluşturulacak, aynı zamanda Shanghai Uluslararası Finans Merkezi ile Bilimsel ve Teknolojik İnovasyon Merkezi inşasına destek verilecek.

Shanghai ile Zhejiang ve Jiangsu eyaletlerinin yer aldığı Yangtze Nehri Deltası'nın entegre kalkınması, devlet stratejisi düzeyine yükseltilecek. Söz konusu strateji sayesinde Kuşak ve Yol inşası, Beijing-Tianjin-Hebei bölgesinin eş güdümlü kalkınması, Yangtze Ekonomik Kuşağı'nın kalkınması ve Guangdong-Hong Kong-Macao Büyük Körfez Bölgesi'nin inşası girişimleri arasında koordinasyon sağlanarak Çin'in reform ve dışa açılma planı iyileştirilecek.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor