Li Zhanshu Dominik Cumhuriyeti ve Pakistan liderleriyle bir araya geldi

2018-11-03 20:03:39

Çin Ulusal Halk Meclisi (ÇUHM) Daimi Komitesi Başkanı Li Zhanshu, bugün Beijing'de Dominik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danilo Medina ve Pakistan Başbakanı İmra Han'la ayrı ayrı görüştü.

Li, Dominik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danilo Medina'yla yaptığı görüşmede iki ülke arasında bu yıl Mayıs ayında diplomatik ilişki kurulmasının, dünyada kuralların korunması ve ortak kalkınmanın ilerletilmesine yardımcı olacağını belirtti. Li, Çin'in Dominik Cumhuriyeti'yle Kuşak ve Yol inşasını fırsata çevirerek işbirliğini geliştirmeye hazır olduğunu söyledi.

Dominik Cumhurbaşkanı Medina, Çin'in kalkınma başarılarını taktirle değerlendirdiklerini, Çin Komünist Partisi'nin “her şey halk için” ilkesine dayanan yönetim ilkesini ve Çin hükümetinin uluslararası ilişkilerde işbirliği ve ortak kazanç ilkelerini teşvik etme tutumunu olumlu karşıladıklarını dile getirdi. Medina, tek Çin ilkesinde ısrar edeceklerini sözlerine ekledi.

Li Zhanshu Pakistan Başbakanı İmran Han'la yaptığı görüşmede, iki ülke liderlerinin vardığı mutabakatları hayata geçirerek Çin-Pakistan kader ortaklığını daha da güçlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

Pakistan Başbakanı İmran Han, Pakistan ve Çin'in çok sağlam bir dostluğa sahip olduklarını ve iki halk arasında da derin dostluk bulunduğuna işaret ederek, Çin'in ülke yönetimi, yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele gibi alanlardaki deneyimlerinden faydalanmak istediklerini kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor