Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na 180 Amerikan şirketi katılıyor!

2018-11-03 16:16:11 CRI

Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Wang Bingnan, bugün Shanghai'da yaptığı konuşmada, Çin'in eşitlik, dürüstlük ve karşılıklı saygıya dayalı müzakere yoluyla ABD'yle ekonomik ve ticari alanlarda fikir ayrılıklarını çözmeye hazır olduğunu kaydetti.

Çin ve ABD liderleri arasında kısa süre önce yapılan telefonda görüşmesinde, iki tarafın ekonomi heyetlerinin teması güçlendirip müzakere masasına oturmaları gerektiği belirtildi.

Wang, ilki düzenlenecek Çin Uluslararası İthalat Fuarı'yla ilgili olarak bugün düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, 180 kadar ABD işletmesinin fuara katılacağını, katılan işletmelerin sayısı bakımından ABD'nin fuara katılan ülkeler arasında 3. sırada yer aldığını kaydetti.

Qualcomm, General Electric, Johnson&Johnson, General Motors ve DuPont gibi global 500 listesinde yer alan ABD işletmelerinin üst düzey yöneticileri fuara bizzat katılacak.

Çin'in ABD'nin de içinde bulunduğu ülkelerden ithalatı artıracağına dikkat çeken Wang, Çin ve ABD işletmelerinin ithalat fuarı platformunu değerlendirerek karşılıklı yarar ve ortak kazanç gerçekleştirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor