Japon basınında Çin ile işbirliğine dair övgüler

2018-10-28 14:26:56

Japonya Başbakanı Şinzo Abe dün Çin ziyaretini tamamlayarak Beijing'den ayrıldı. Japon basını, Japonya ile Çin'in her alandaki somut işbirliğini derinleştirmeye dair çabalarını övgüyle değerlendirdi.

Japon Asahi Shimbun gazetesinde dün yer alan haberde, Abe'nin Çin ziyareti esnasında iki tarafın önümüzdeki yıllarda ortaklık alanlarını üçüncü piyasada işbirliği, teknolojik inovasyon ve nüfusun yaşlanma eğilimini önleme gibi içeriklerin oluşturduğu belirtildi.

Abe'nin ziyaretinde iki ülkenin yükselen ekonomilerde altyapı tesislerine ortaklaşa yatırım yapmasını öngören 50'den fazla işbirliği anlaşmasına imza attığı kaydedilen haberde, ayrıca ekonomik işbirliği temelinde Çin ile kurulan ilişkiler somut ve olumlu olarak nitelendirildi.

Yomiuri Shimbun gazetesinde yer alan haberde ise, Japon ve Çinli liderlerin, iki ülkenin işletmelerinin üçüncü piyasada işbirliği yapma konusunda mutabakata vardığı açıklandı.

Nikon Keizai Shimbun gazetesinin analiz haberinde Japonya-Çin ilişkilerinin tekrar doğru yönde gelişmeye başladığı ve iki tarafın bu eğilimi koruması gerektiği ifade edildi. Haberde, iki tarafın stratejik koordinasyonu sürdürmesi gerektiği de belirtildi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor