Xi Jinping'den özel işletmecilere mektup

2018-10-21 16:49:48 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping dün, “10 Bin İşletmeden 10 Bin Köye Yardım” etkinliğine katılan özel işletmecilere bir mektup yazdı. Xi mektupta, özel işletmelerin yoksullukla mücadele çalışmalarına katılmasını takdirle karşıladığını belirtti.


Xi, her geçen gün daha çok özel işletmenin toplumsal sorumluluk üstlenerek, yoksullukla mücadele çalışmalarına katılıp, yoksulluk içinde yaşayanların iyi günlere kavuşmaasına yardım ettiğini görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.


Özel işletmelerin, reform ve dışa açılma politikasının uygulandığı 40 yıldan bu yana hızla geliştiğini kaydeden Xi, özel işletmelerin ayrıca ekonomik büyümeyi istikrara kavuşturma, inovasyonu hızlandırma, istihdamı arttırma ve halkın yaşam koşullarını iyileştirme gibi konularda önemli rol oynadığını dile getirdi.


Xi, özel işletmelerin ekonomik ve toplumsal gelişimin önemli bir gücü haline geldiğine dikkat çekerek, özel ekonominin yaptığı tarihi katkıların silinemez olduğunu kaydetti.


Özel ekonominin konumu ve rolünün sorgulanamaz olduğunu vurgulayan Xi, özel ekonomiyi inkar eden ve zayıflatan herhangi bir ifade ve eylemin de yanlış olduğunu kaydetti.


Xi, özel işletmelerin gelişimine destek vermenin ÇKP Merkez Komitesi'nin daimi politikalarından olduğunun ve hiç sarsılmayacağının altını çizdi.


Cumhurbaşkanı Xi son olarak, özel işletmecilerin işlerini iyi bir şekilde yürüterek, özel ekonominin daha güzel yarınlarını yaratmak ve Çin ulusunun yüce kalkınmasını hedefleyen Çin Rüyasını gerçekleştirmek için daha büyük katkılarda bulunmasını temenni ettiğini dile getirdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor