Çin'in vergi gelirinde yüzde 13,2'lik artış kaydedildi

2018-10-19 19:42:19 CRI

Çin'de yılın ilk üç çeyreğinde gerçekleştirilen vergi geliri 11 trilyon 233 milyar 600 milyon yuana ulaşarak, yüzde 13,2 arttı.

Çin Ulusal Vergi İdaresi Gelir Düzenleme ve Denetleme Genel Müdür Yardımcısı Zheng Xiaoying, yılın ilk üç çeyreğinde gerçekleştirilen vergi gelirinin 11 trilyon 233 milyar 600 milyon yuana çıkarak, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,2 arttığını açıkladı.

Zheng Xiaoying konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, modern hizmet sektörü ile tüketimle ilgili sektörlerde yılın ilk üç çeyreğinde gerçekleştirilen vergilerde hızlı artış kaydedildiğini belirtti.

Modern hizmet sektöründe internet, yazılım ve bilişim teknolojisi hizmetleri gibi alanlardaki vergi gelirlerinde artış görüldüğüne dikkat çeken Zheng, bunun “internet+” ile bilişim ve inovasyon sanayilerinin hızla geliştiğinin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Öte yandan tüketimle ilgili sektörlerdeki vergilerin de hızla arttığını dile getiren Zheng, vergi iadesinin ise gittikçe güçlendiğine işaret etti.

Zheng açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Eğitim, sağlık, kültür ve eğlence gibi konulardaki tüketim yılın ilk üç çeyreğinde hızla büyüdü. Ülke genelinde gerçekleştirilen vergi iadesi de 1 trilyon 133 milyar 400 milyon yuanla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,9 yükseldi. Bu durum, işletmelerin sermaye baskısını daha da gevşetip, yabancı sermayeli işletmelerin gelişimine büyük destek sağladı.”


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor