Weinan'ın yeni imajını tanıtalım

2018-10-18 11:34:39

ÇKP'nin Weinan Belediyesi Sekreteri Li Mingyuan: Küreselleşmiş iletişim platformu ile Weinan'ın yeni imajını gösterelim, “alt çekirdek” kent inşasıyla Weinan'ın kentsel değerini yeniden oluşturalım.

Weinan'ın yeni imajını tanıtalım

Weinan'ın yeni imajını birçok dilde tanıtan platformun hizmete açıldığı “Merhaba Dünya, Ben Weinan” temalı törene katılan yöneticiler (Fotoğraf: Xing Xianghui)

Weinan'ın yeni imajını tanıtalım

ÇKP'nin Weinan Belediyesi Sekreteri Li Mingyuan (sağdan ikinci) törende konuklara Weinan'a özgü hediye veriyor (Fotoğraf: Xing Xianghui)

CRI Online Shaanxi Temsilciliği muhabiri: Liu Honghua

Son yıllarda Weinan, yeni kalkınma düşüncesi doğrultusunda Shaanxi eyaletinin ÇKP Komitesi'nin “Beş Yeni” stratejik görevi yerine getirerek “üç bölge bir merkez” inşasına hız verdi. İş ortamının durmaksızın düzeltilmesi ve turistik destinasyonların inşası suretiyle dünyanın dikkatini çekmeye çalışan Weinan, dışa açık ve kapsayıcı tavrıyla dünyayı kucaklıyor, kentin uluslararası etkisi ve ünü sürekli büyüyor. 8 Ekim'de “Merhaba Dünya, Ben Weinan” temasıyla gerçekleştirilen Weinan'ın yeni imajını birçok dilde tanıtma platformunun hizmete açılma töreni, yoğun uluslararası katılım atmosferiyle düzenlendi. Törenin bitiminden sonra CRI Online Shaanxi Temsilciliği Başeditörü Shi Jia, ÇKP'nin Weinan Belediyesi Sekreteri Li Mingyuan ile röportaj yaptı.

Weinan'ın yeni imajını tanıtalım

CRI Online Shaanxi Temsilciliği Başeditörü Shi Jia, ÇKP'nin Weinan Belediyesi Sekreteri Li Mingyuan ile röportaj yapıyor (Fotoğraf: Xing Xianghui)

Li Mingyuan, verdiği mülakatta, son yıllarda Weinan'ın dünyaya kendini tanıtmak için tüm gücüyle çalıştığını söyledi. Weinan'ın daha önce CRI Online ile Avusturya'nın ana akım medya kuruluşlarından muhabirlerinin Weinan gezisi, Çin'deki yabancı diplomatların Kuşak ve Yol temalı Weinan gezisi gibi etkinlikleri düzenlediği bilgisini veren Li, bunların kentin uluslararası temaslarda bulunma gayretlerine işaret ettiğini hatırlattı. Fakat önceleri Weinan'ın kendisini dünyaya tanıttığı herhangi bir kanalı veya yönteminin bulunmadığını ifade eden Li, bu defa Weinan'ın yeni imajını birçok dilde tanıtmak üzere hazırlanan “Merhaba Dünya, Ben Weinan” adlı platformun hizmete açılmasının kenti dünyaya bağlayan “otoyol”u kurarak Weinan'ın dünya ülkeleriyle iletişim sorununu çözmeyi ve imajını her açıdan göstermeyi amaçladığını dile getirdi. Bu girişimin, Weinan'ın yabancı yatırım çekmesinde ve kardeş kentler kurulmasında itici güç rolü oynamanın yanı sıra kente daha fazla gelişme fırsatı getireceğini ve böylece Weinan'ın yeni dönemde daha iyi bir imaj yaratmasına yardımcı olacağını kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor