Xi Jinping'den yoksullukla mücadele çağrısı

2018-10-17 15:13:23

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, ülkede yoksulluğun ortadan kaldırılması hedefine ulaşılması için çabaların artırılması çağrısı yaptı.

Xi Jinping, 17 Ekim Ulusal Yoksullukla Mücadele Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, reform ve dışa açılma politikasının uygulanmasından bu yana geçen 40 yılda Çin'in aşamalı olarak yoksulluğu ortadan kaldırdığına dikkat çekerek, bu süreçte harcanan yoğun çabalar sayesinde 700 milyondan fazla Çin vatandaşının yoksulluktan kurtulduğunu ve böylece insanlığın yoksullukla mücadelesinde bir mucizeye imza atıldığını söyledi.

Günümüzde yoksullukla mücadelenin en kritik aşamasına geçildiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Xi, Çin vatandaşlarına yüreklerindeki zafer kazanma kararlılığını pekiştirerek ortak adımlar atma ve yoksulluktan kurtulma hedeflerine öngörülen tarihte ulaşma çağrısı yaptı.

Öte yandan, Çin Başbakanı Li Keqiang, yaptığı açıklamada, yıl içerisinde 10 milyon kişinin yoksulluktan kurtarılması hedefine ulaşılması için tüm olanakları kullanacaklarını belirtti. Li Keqiang, Çin'de 2020 yılına kadar yoksulluğun tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayacaklarını ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor