Xi'den sivil-askerî entegrasyonunu güçlendirme vurgusu

2018-10-16 10:12:15

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, sivil-askerî entegrasyonunun güçlendirilmesi için daha güçlü görev bilinci çağrısında bulundu.

 Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkezi Askeri Komisyonu Başkanı Xi Jinping, dün Sivil-Askerî Entegrasyonunu Geliştirme Komitesi'nin ikinci toplantısına başkanlık ederek, burada bir konuşma yaptı.

Xi Jinping, konuşmasında, sivil-askerî entegrasyonunun daha güçlü çabalarla hayata geçirilmesi, hukukî yapılanmanın ilerletilmesi, sistem reformunun derinleştirilmesi, teknoloji ve bilimde inovasyonun yoğunlaştırılması ve böylece sivil-askerî entegrasyonunun derinleştirilmesi çağrısı yaptı.

 Toplantıda sivil-askerî entegrasyonunu geliştirmeyi öngören hukukî yapılandırmanın güçlendirilmesine ilişkin öneriler kabul edildi.

 Sivil-Askerî Entegrasyonunu Geliştirme Komitesi'nin birinci toplantısının düzenlenmesinden bu yana “yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesi” ve “ÇKP 19. Genel Kongresi Ruhu” doğrultusunda sivil-askerî entegrasyonu çalışmalarında gözle görülür ilerleme kaydedildiği belirtilen toplantıda, bu alanda yasama çalışmalarının güçlendirilmesinin önemine dikkat çekildi.

 Sivil-askerî entegrasyonunun derinleştirilmesinde ÇKP'nin liderliğine vurgu yapılan toplantıda ayrıca, milli savunma işletmelerinin dışa açılmasının ilerletilmesi, stratejik önem taşıyan projelerin uygulanmasının hızlandırılması, böylece bilimsel inovasyonun yoğunlaştırılması kararlaştırıldı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor