“AB ülkelerinin Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na katılmalarından memnunuz”

2018-10-15 10:51:21

Çinli büyükelçi Zhang Ming, AB ülkelerinin Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na katılmalarını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Asya-Avrupa Toplantısı (ASEM) 12. Zirvesi, 18-19 Ekim günlerinde Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenecek. Zirveye Çin Başbakanı Li Keqiang da katılacak.

Çin'in AB Büyükelçisi Zhang Ming, zirve öncesinde AB'nin yayın organlarından Euractiv'e yaptığı açıklamada, Çin'in Avrupa ile ticari işbirliğinden ve kasım ayında düzenlenecek 1. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'ndan beklentilerini anlattı.

Zhang, Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın Çin'in piyasasını dünyaya açma yönünde yürüttüğü önemli bir inisiyatif olduğunu söyledi.

Zhang Ming, ticarette korumacılığın baş gösterdiği ve ekonomik küreselleşmenin zor durumda olduğu bir dönemde, Çin'in ithalat temalı ilk devlet düzeyindeki fuara ev sahipliği yapacak olmasının ülkenin ithalatını artırmanın yanında, dış ticaret dengesini korumaya da yardımcı olacağını kaydetti.

Büyükelçi Zhang, söz konusu fuarın, Çin'in arz yapısının iyileşmesine de yarar sağlamanın yanı sıra, Çin ekonomisinin kaliteli büyümesini hızlandıracağını, halkın giderek artan yaşamsal gereksinimlerini karşılayacağını, küresel piyasanın güvenini pekiştireceğini ve Çin'in dışa açılma yönündeki kararlılığını göstereceğini söyledi.

AB ülkelerinin, Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na katılmasını memnuniyetle karşıladıklarına dikkat çeken Zhang Ming, Çin'in bu organizasyonu, tüm ülkelerin kalkınma başarılarının sergilendiği dışa açık bir küresel ticaret işbirliği platformu hâline getirmeye hazır olduğunu ifade etti.   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor