Kuşak ve Yol projeleri için arabuluculuk forumu Roma'da düzenlendi

2018-10-11 20:29:13 CRI

Kuşak ve Yol projeleriyle ilgili Uluslararası Ticari Anlaşmazlıklar Arabuluculuk Forumu dün İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlendi.

Toplantıda Kuşak ve Yol projeleriyle ilgili uluslararası ticari anlaşmazlıklarda arabuluculuk adına yönlendirici rol taşıyan Roma Deklarasyonu yayınlandı.

Kuşak ve Yol Uluslararası Ticari Anlaşmazlıklara Müdahale Mekanizması sayesinde, Kuşak ve Yol projelerinin uygulanması sırasında farklı ülkelerin farklı sektörel politikaları arasında uyum sağlanacak.

2015 yılında başlatılan bu mekanizma, Çin'den ve diğer ülkelerden danışma kuruluşları, hukuk birimleri, finans kuruluşları, işletmeler ve hükümet kuruluşlarını bir araya getiriyor. Mekanizma sayesinde Kuşak ve Yol projelerinde yatırım riskleri değerlendirilerek çözümler belirlenecek ve şirketlere profesyonel destek sağlanacak.

Kuşak ve Yol Uluslararası Ticari Anlaşmazlıklara Müdahale Mekanizması Başkanı Wang Li, Roma Deklarasyonunun imzalanmasının doğu ile batı dünyasının uyumunu yansıttığına dikkat çekerek, uluslararası ölçekte arabuluculuk çalışmalarının önemli bir noktaya geldiğini belirtti.

Wang Li, bu çalışmalar sayesinde Kuşak ve Yol projelerinde olası anlaşmazlıkları çözüme bağlayabilecek bir platform oluşturulduğunu dile getirdi.

Roma Deklarasyonu, Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarından gelen 12 ülkenin 20 kuruluşunun temsilcileri tarafından ortaklaşa imzalandı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor