Libya, yüze yakın yasadışı göçmeni geri gönderdi

2018-10-04 16:35:56 CRI

Libya, dün Uluslararası Göç Örgütü'yle yaptığı işbirliği sonucunda Bangladeş ve Pakistan'dan gelen 96 yasadışı göçmeni ülkelerine geri gönderdi.

Libya Yasadışı Göçle Mücadele Birimi(YGMB) tarafından dün yapılan açıklamaya göre, 60'ı Bangladeş ve 36'sı Pakistan'dan gelen yasadışı göçmenler dün Trablus Havaalanı'ndan ülkelerine geri gönderildi. Bu karar, Libya hükümeti ve Uluslararası Göç Örgütü'nün uyguladıkları bilinçli geri gönderme eyleminin bir parçası olarak kabul ediliyor.

Alınan bilgilere göre, Libya'daki yasadışı göçmenleri barındıran pek çok kurum yer alıyor. Bu kurumlara, gözaltına alınan ve kaza geçiren teknelerden kurtarılan mülteciler yerleştiriliyor.

2011 yılında Kaddafi yönetiminin son bulmasından itibaren kargaşa yaşayan giren Libya hükümetinin, deniz kıyıları ve kara sınırları yönetiminde başarısız olması sonucu, pek çok yasadışı göçmen Libya üzerinden Akdeniz'i geçerek Avrupa ülkelerine gitmeye başladı.

Öte yandan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde dün 15 kabul oyuyla onaylanan 2437 sayılı kararda, Akdeniz'de Libya kıyıları açıklarındaki yasadışı göç veya insan kaçakçılığının durdurulması için kararının, 3 Ekim 2019'a kadar uzatılması kararlaştırıldı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor